Турецький хамам. Баня, що не схожа на інші

23 Лютого 2020

Що спадає на думку людині, коли вона чує слово «баня»? Звичайно, всі відразу думають про російські бані, які користуються великим попитом серед більшості клієнтів. Але туристи, які відвідують курорти в Туреччині, ніколи не відмовляються від відвідування турецького хамаму.

У чому особливість турецької лазні?

Головне, що відрізняє турецький хамам від подібних процедур – температурний режим. При практично стовідсотковій вологості, температура не піднімається вище п’ятдесяти п’яти градусів. Це дозволяє людям, які не переносять високих температур, відвідувати турецьку лазню без шкоди здоров’ю. Також варто відзначити, що всі турецькі лазні зроблені з каменю, а не з дерева через високу вологість.

Трохи історії

Хаммам був створений ще в сімнадцятому столітті як аналог арабських лазень, які в свою чергу були аналогом римських терм. Конструктори турецьких бань вдосконалили технологію і зробили приміщення просторими і комфортними для відвідування.

Проста, але практична конструкція

Завдяки куполоподібній стелі волога, що накопичується всередині приміщення, стікає по стінах вниз, а не капає на голову клієнту. Нагрівання приміщення проводиться завдяки вбудованим в підлогу і стіни тепловим елементам. Це дозволяє домогтися оптимальної температури і підтримувати її протягом всієї процедури. З самого початку свого існування турецькі лазні будувалися як справжні витвори мистецтва. Навіть зараз, зайшовши в будь-який хамам, ви будете вражені тим, наскільки красивою може бути турецька лазня.

Як влаштований хаммам?

Турецький хамам складається з трьох приміщень. Перше – «джамекян», або роздягальня. Там людина знімає з себе весь одяг і проходить далі в пов’язці на стегнах. Друге приміщення називається «пестемаль». Там відбувається обмивання тіла. Це робиться за допомогою мідної чаші, з якої відвідувача поливають водою і оливковим милом, змиваючи весь бруд і пил.

Третя кімната називається «харарет», або парна. Там і відбувається весь процес. Як вже говорилося раніше, приміщення нагрівається до оптимальної температури (55 градусів), що дозволяє відвідувачеві знаходиться всередині досить довго. Турецька лазня не залишить байдужим жодного клієнта, якому вдалося хоча б раз побувати в цьому незвичайному місці. Тут є своя особлива атмосфера, тут можна повністю розслабитися і дати тілу відпочити. Якщо ви ще не відвідували турецький хамам на Печерську, то вам дійсно необхідно це зробити.

Також читайте: Чому важливо відвідувати хамам?

Рекомендуем